bevel gear grinding wheels

Краток опис:

  Professional grinding wheels for bevel gear grinding: (Type 2) Features: With combination abrasive materials of 5SG, high class ceramic abrasives, and Treibacher white fused alumina, utilizing the most advanced bonding technology V80, our bevel gear grinding wheel achieves top class of the quality in the world.     Size Grade Speed 220x95x170mm 3SG80J8V80 35m/s 260x110x200mm 5SG80J8V80  35m/s 312x98x251mm 5SG80J8V80   35m/s  330x98x193mm 5...


детали за производот

IMG_20161130_094132-1mmexport1527905302694-1

 

Professional grinding wheels for bevel gear grinding: (Type 2)

Type 2 with plate
карактеристики:

  • Со комбинација на абразивни материјали 5SG, висока класа керамички абразиви и Treibacher бела сплотена Алумина, користење на повеќето напредни сврзување технологија V80, нашиот откос опрема мелење тркало постигнува врвни класа на квалитет во светот.

 

 

големина

одделение

брзина

220x95x170mm

3SG80J8V80

35m / s

260x110x200mm

5SG80J8V80 

35m / s

312x98x251mm

5SG80J8V80  

35m / s 

330x98x193mm

5SG80J8V80  

35m / s 

335x110x270mm

5SG80J8V80  

35m / s 

386x98x312mm

5SG80J8V80  

35m / s 

 

Customized sizes are available. For example, it is workable if you want the following sizes., or others.

дијаметар

дебелина

дупка

223,68

90,95,100

180,34

254

193,04

274,32

213,36

294,64

233,36

472,44

391,68

495,3

403,86

520,7

429,26

213

95

163

335

203,2

389

312

Наклон опрема мелење 2


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Online Chat !