backing plates for flap discs

Краток опис:

  1. Производ: Glassfibre потпорниот диск за за правење на поклопецот дискови Тип: Тип на 27 и 29 Тип Боја: црна (или кафеава) Glassfibre: 7 слоеви, (или 8, 9; 10; 11; 12 слоеви) Буш: 1 метален прстен ( или 2 метални прстени) Вратете се покриени со црна хартија, или црна неткаен крпа. Популарни Големини: 94x16mm 107 × 117 × 22.3mm 22.3mm 141 × 171 × 22.3mm 22.3mm ние исто така произведува кориснички производи. Ако имате било какви посебни барања за етикети, големина, боја (црна или кафеава), Ле ...


детали за производот

glassfibre-поддршка-плоча-op

 

1. Производ: Glassfibre поддршка Плоча за за правење размавта дискови

Тип: Тип 27 и тип 29
Боја: црна (или кафеава)
Glassfibre: 7 слоеви, (или 8, 9; 10; 11; 12 слоеви)
Буш: 1 метален прстен (или 2 метални прстени)
Назад покриени со црна хартија, или црна неткаен крпа.
Популарни Големини:
  94x16mm 
  107 × 22.3mm
  117 × 22.3mm
  141 × 22.3mm
  171 × 22.3mm

ние, исто така, произведуваат кориснички производи. Ако имате било какви посебни барања за етикети, големина, боја (црна или кафеава), слоеви на glassfibre (5-12), или создаден покритие, или било која друга функција, молам само не двоумете се да ни кажете, а ние ќе се направи тоа за вас.

големина

слоевите

тип

метални прстени

боја

46 x 10mm 6L тип 27 2 Црна или кафеава
54 x 10mm 6L тип 27 2 Црна или кафеава
70 x 16mm 6L тип 27 2 Црна или кафеава
90 x 16mm 7-8L Тип 27 и тип 29 1 или 2 Црна или кафеава
94 x 16 mm 7-9L Тип 27 и тип 29 1 или 2 Црна или кафеава
107 x 22.3mm 7-12L Тип 27 и тип 29 1 или 2 Црна или кафеава
117 x 22.3mm 7-12L Тип 27 и тип 29 1 или 2 Црна или кафеава
145 x 22.3mm 7-12L Тип 27 и тип 29 1 или 2 Црна или кафеава
171 x 22.3mm 7-12L Тип 27 и тип 29 1 или 2 Црна или кафеава

црно-неткаен-одлучаткафеаво-плоча оптимизиран

 

 

2. производ: алуминиум потпорниот диск за размавта дискови

Да ги задоволат вашите потреби на размавта дискови тешки, ние исто така нудиме алуминиум поддршка плоча на двете T27 и T29.

алуминиум-поддршка-002 - одлучат

 

големина

дебелина

тип

Размавта дискови да се направи

83x16mm

2.4mm

T27 и T29

100mm (4 ")
100 × 22.3mm

2.4mm

T27 и T29

115mm (4-1 / 2 ")
111 × 22.3mm

2.4mm

T27 и T29

125mm (5 ")
164 × 22.3mm

2.4mm

T27 и T29

180mm (7 ")

 

3.производ: пластика поддршка плочи за размавта дискови

塑料 基板 001Операција 图片 20180222113632-1
 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Online Chat !