прецизно сечење тркала

Краток опис:

  Precision cutting wheels, resin bonded, Super thin : This kind of cut-off wheels do not have any fibre glass reinforcing material. Different from conventional cut-off wheels, it is produced in sepcial technology. The product is used for precise cutting on pipes and tubes of stainless steel, bowden cable,  molybdenum rod, tungsten rod,  or other non-ferrous metals. Applications Burr free, wet or dry cutting of: Hypodermic needles; Metal tubes; bowden cables; Ejector pins Magnets Metallur...


детали за производот

супер тенок пресек тркала 004-1  супер-тенок-cut-off тркала - 1

поткожен neddleчелични цевкиЦевки од не'рѓосувачки челик сече од страна на супер тенка тркала

Прецизно сечење тркала, смола врзани, Супер тенок :

Овој вид на намалување на-оф тркала немаат никакви стаклени влакна зајакнување материјал. Различен од конвенционалните cut-off тркала, што се произведува во sepcial технологија. На производ се користи за прецизно сечење на цевки и цевки од нерѓосувачки челик, Bowden кабел, молибден прачка, волфрам прачка, или други обоени метали.

апликации

BURR бесплатно, влажно или суво сечење на:

 • Поткожен игли;
 • Метални цевки;
 • Bowden кабли;
 • исфрлувачот иглички
 • магнети
 • Металуршки земање мостри, итн

 

Популарни Големини:
       100 x 0.3 x 13.75mm
       150 x 0.4(0.5) x 25.4mm
       180 x 0.4(0.5) x 25.4mm
       200 x 0.8 x 25.4mm
       255 x 0.8 x 31.75mm
  Abrasive grains:
       Micro powder of WA
       Micro powder of SiC
       Grit size: 320#, 400#, 500#, 600#, 800#, 1000#, 1500#, 2000#
        (WA=white fised alumina);
       (SiC=green Silicon Carbide).

големини

 • Дијаметар опсег: 255 mm 70mm-
 • Дебелина опсег: 0.3 mm - 2.0 mm
 • Дебелина толеранција: толеранција стандард: +/- 0.05 mm (0,002 ")
 • достапни на барање специјална толеранции Дебелина.

 

SSL25240

 

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !