брзи копчиња промена

Краток опис:

    1. Buttons for Quick Change discs Type R, Type P, Type S. As showed as the above picture, for quick change discs, we produce plastic buttons Type R,  Type P & Type S, using nylon material. The annual capacity is 50million pieces in all sizes.; and metal button Type S, with annual output 20 million pieces. Type Size Daimeter Material R-Lock Small 16mm Plastic  –Nylon  Medium  19mm  Plastic –Nylon Large 30mm Plastic  –Nyl...


детали за производот

Операција 图片 20170714095935-1

 

 

1. Копчиња за брза промена дискови Type R, тип Ц, Вид С.

Како што се покажа како сликата погоре, за брзо дискови промени, ние производство на пластични копчиња Type R, Вид на P & Тип S, со користење на најлон материјал. Годишниот капацитет е 50million парчиња во сите големини .; и копче метал Тип S, со годишно производство од 20 милиони парчиња.

тип

големина

Daimeter

материјал

R-Lock

мали

16мм

пластични -Nylon

 средни

 19mm

 пластични -Nylon

голем

30мм

пластични -Nylon

P-Lock

мали

19mm

пластични -Nylon

средни

23мм

пластични -Nylon

голем

30мм

пластични -Nylon

S-Lock

мали

19mm

пластични -Nylon

голем

31mm

пластични -Nylon

 S-Lock

мали

19mm

метал

голем

29mm

метал

Најчесто, копчињата се во црна боја. Кога ќе треба, ние може да ги направи во различни бои во зависност од вашите кориснички услов:

 

2. Брзо-Lok пластични поддршка за мини размавта дискови

Оваа пластика потпорниот диск со копчиња на R-Lok или S-Lok се користи за правење мини размавта дискови:

Популарни големина: 2 "и 3".

d3587a462a0dfeb9a6ca3ec2dd19c693-1IMG_20171028_123044

 

3. Метал Hub за оптички диск:

Ние, исто така може да обезбеди брза промена метал центар за вулканизирани влакна дискови.

големина

дијаметар

Тема

1-1 / 2 × 5 / 8-11

38 (mm)

5 / 8-11

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Online Chat !