worm gear grinding wheels

Краток опис:

  Worm gear grinding   We can offer every size of corundum worm gear grinding wheels. Conventionally, these wheels are in WA, SA or PA.  The most up-to-date wheels is made of ceramic abrasive grain (SG abrasive grain.) With low temperature bonding, this advanced grinding wheel get much more excellent performence:   Speed up to 80m/s achievable. Advanced technology of low-temperature bonding V80. Getting high precision on gears. Much more longer grinding life; Excellent shape steadine...


детали за производот

Операција 图片 20180402165635-1worm gear grinding

 

Црв опрема мелење

worm grinding wheels of SGabrasive grit-1 shape--worm grinding wheel

Ние можеме да им понуди на секој големината на корунд црв опрема мелење тркала. Вообичаено, овие тркала се во Држави, SA или PA. Најмногу тркала до-до-датум е направен од керамика абразивни зрна (. Гард абразивни зрна) Со ниска температура сврзување, овој напреден мелење тркала се многу повеќе одлични performence:

 

 • Забрза до 80m / s остварливи.
 • Напредна технологија на ниски температури сврзување V80.
 • Добивање на високо прецизност на брзини.
 • Многу повеќе подолго мелење живот;
 • Одлична форма цврстина и пониска фреквенција на облекување;
 • Долна топлината што се создава.

 

 Делумно популарни големини и оценки се наведени подолу. 

Спецификација
(Class 1-SA wheels)

Specification (Class 2 -SG wheels)

220x180x90mm -SA80J-V80-75m / ови

220x180x90mm -3SG80J-V80-75m / ови 

240x230x110mm -SA80J-V80-63m / ови

240x230x110mm -3SG80J-V80-63m / ови 

275x160x160mm -SA80J-V80-80m / ови 

275x160x160mm -3SG80J-V80-80m / ови 

275x125x160mm -SA80J-V80-80m / ови 

275x125x160mm -3SG80J-V80-80m / ови  

280x160x115mm -SA80J-V80-63m / ови 

280x160x115mm -3SG80J-V80-63m / ови 

300x125x160mm -SA80J-V80-63m / ови 

300x125x160mm -3SG80J-V80-63m / ови 

300x145x160mm -SA80J-V80-80m / ови 

300x145x160mm -3SG80J-V80-80m / ови 

350x104x160mm -SA80J-VH-35m / s 

350x104x160mm -3SG80J-VH-35m / s 

400x100x203mm -SA80J-V80-35m / ови 

400x100x203mm -3SG80J-V80-35m / ови 

 

Your customized demand is also acceptable. Get in touch with us now. We list the general sizes as the following:

D   (mm) T   (mm) H   (mm)
220 180 76.2,    90
240 230 110
250 50 127
275 125 160
300 63,80,100,125,145 160
350 63,84,104,125,150 160
400 84,104, 203
450 80,100,125 203

 

2015072123020524524-120180401-1

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !