Ball grinding wheels

Përshkrim i shkurtër:

Ball Grinding wheels  (Straight grinding wheel, Type 1.)   We provide ball grinding wheels for grinding all kinds of bearing steel balls, and for carbon steel balls, stainless steel balls. Features of our ball grinding wheels: High hardness grade, High density (structure), Fine grit size of abrasive grains, Durable for high pressure, Best combination point of toughness and brittleness. You will get high accuracy of rough degree and geometry size of the ball. Our grinding w...


Detail Product

Ball Grinding wheels

 (Straight grinding wheel, Type 1.)

Type 1 ball grinding

 

Ne të sigurojë top rëndë rrota për bluarje të gjitha llojet e duke mbajtur topa çeliku, dhe për topa çeliku të karbonit, balls çelik. Karakteristikat e topin rëndë rrotave tona:

 • Klasës së lartë ngurtësinë,
 • densitet të lartë (struktura),
 • Madhësia Fine zhavor e kokrra gërryes,
 • Të qëndrueshme për tensionin e lartë,
 • Pika më e mirë kombinimi i ashpërsinë dhe brishtësinë.

Ju do të merrni saktësi të lartë të shkallës vrazhdë dhe madhësia gjeometri e topit. rrota tona rëndë janë të lehtë për të vishen dhe trim e mban edhe në formë. Extreme band jetë të gjatë dhe efikasitet të lartë rëndë ju ofron vlera të shkëlqyera parave.  

 

rrota popullore:

500x60x180mm A / C F400, F280, -Y

700x70x290mm A / C F320, F400, -Y

800x100x290mm A / C F280, F240, -Y

900x140x440mm A / C F180, F240, -Y

1000x140x360mm A / C F180, F240, -Y

 

Diametri (mm) Trashësia (mm) Hole (mm) kokrra madhësia Grit fortësi
400-1000 40-140 180-450 A / C, A / GC F180-F400 Y

Nëse doni produkt përshtatur, ne jemi në gjendje të zhvillojnë të drejtën e rëndë rrota për të përmbushur kërkesat tuaja në madhësi, zhavor apo fortësi.

 


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   WhatsApp Online Chat !