kokrra qeramike gërryes

Përshkrim i shkurtër:

 Ceramic Abrasive Grains, Code: CA ( SG Abrasive grains)                     White Ceramic Abrasive Grains                                                  Blue Ceramic Abrasive Grains      1.Characters of CA made by sol-gel method CA, produced by sol-gel method, is a kind of sintered abrasive grains. So it is also named as SG abrasive grain.   The crystal dimension is very small, which is only 100–500nm, and it is only less one-percent of common corundum crystal size. A pi...


Detail Product

 Ceramic Abrasive Grains, Code: CA

( SG Abrasive grains)

White ceramica abrasive grainsceramic abrasive grains

                    White Ceramic Abrasive Grains                                                  Blue Ceramic Abrasive Grains 

 

 

1.Characters e AK e bërë sipas metodës sol-xhel

CA, prodhuar nga metoda sol-xhel, është një lloj kokrra sintered gërryes. Pra, ajo është quajtur edhe si SG kokërr gërryes. Kristal dimension është shumë e vogël, e cila është vetëm 100-500nm, dhe kjo është vetëm pak një-qind e madhësisë kristal të përbashkët zmeril. Një copë 46 # grurit përmban miliarda e grimcave kristal. Kur rëndë, kokrrat e aluminit tradicionale elektrike perziera bëhet e sheshtë dhe deactive, dhe lehtësisht të vijnë jashtë nga mjetet gërryes nën forcën rëndë. Jeta e saj të shërbimit është më e shkurtër. Megjithatë, për AK, dmth SG kokrra gërryes, i tërë procesi i veshur edhe procesin e saj të vetë-mprehje. Gjatë jetës së saj të shërbimit, i ri i mprehtë edge rëndë ekspozon vazhdimisht kur passivating kokrra gjobë kristal vijnë off nga mjetet rëndë nën forcën rëndë, e cila e bën kokrra gjithmonë në status të mprehtë. Pra, mjetet gërryes bëra nga AK janë të grupit të gjatë jetës, aftësi të mirë të vetë-mprehje, efikasitet të lartë prerjes, si dhe të mos djegur workpieces.

Për shkak të mikrostrukturë e saj të ndryshme, CA tregon ndryshim në sjelljen gërryes kokrra thyerje. CA tregon përgjatë dëmit kristal thyerje, ndërsa aluminit tradicionale elektrike perziera tregon dëme transgranular thyerje. Prandaj, rezistencë e AK-së është dy herë më shumë se ajo e aluminit përbashkët perziera.

CA prodhuar sipas metodës sol-xhel ka përbërjen e ngjashme kimike dhe fortësi tek WFA (bardhë fused aluminit). Për shkak të strukturës së saj uniforme vogël mikrokristaline, rezistencë të lartë dhe performancë të vogël të thyer, CA mund të përdoren gjerësisht për bluarje të vështira-për-proces materialeve si çeliku mjet, çelik inox, të ashpër ngrohjes-rezistente aliazh çeliku, etj

SG abrasive grains

 

 2.Features e mjeteve abrazive të bëra nga AK

(1)  Të kokrra janë shumë të mprehta, që e bën atë ka kapacitet të fortë prerjes, efikasitet të lartë rëndë. Ajo mund të përdoret për prerje të madhe të thellë, ushqim roughing, detyrë e rëndë dhe efikasitet të lartë rëndë. Sipas eksperimentit, proces i vetëm të ushqyerit mund të arrijnë 0.3mm ose më shumë, norma heqjen metali është më shumë se dy herë më i rëndë rrota të zakonshme zmeril.

(2) rezistencë të mirë, konsumuarit të vogla, dhe bluarje rrota me mbajtje të mirë formë. Për saktësi rëndë dhe forma e rëndë, saktësi të lartë dimensionale dhe formë madhësinë logjike mund të marrë lehtësisht.

(3) qëndrueshmëri të lartë dhe jetë të gjatë shërbimi. Ajo mund të arrijnë 5 to10 herë të rrotave rëndë zakonshme zmeril. Frekuencë të ulët zëvendësimi mund të zvogëlojë kohën ndihmëse të përpunimit dhe joproduktive, që e bën atë të favorshme për përdorimin e makinës kontrollit numerik automatik, realizimin e prodhimit automatike.

(4) Performanca e mirë vetë-mprehje, nuk clogging. Ajo mund të mbajë punën e qëndrueshme rëndë, të zvogëlojë korrigjim (vetëm rreth 1/3 e rrotave të zakonshme zmeril rëndë) dhe për të përmirësuar efikasitetin e prodhimit.

(5) Në rëndë performancën, CA bluarje rrota janë shumë më mirë se sa rëndë rrota të zakonshme zmeril. Për çmimin, CA është shumë më e ulët se sa CBN dhe diamanti Lëndë gërryese, ndërsa ngurtësinë e saj është e ngjashme me atë të aluminit të përbashkët perziera, që e bën atë nuk kanë nevojë për pajisje të veçanta rëndë dhe pajisjet korrigjimin. Pra, ajo nuk ka kërkesa të veçanta për bluarje pajisje dhe nuk ka vështirësi riparimin krahasim me CBN dhe Lëndë gërryese diamanti. Ajo gjithashtu nuk ka kërkesa të veçanta për bluarje lëngun. Pra, ajo është e lehtë për të përhapur përdorimin e tij.

 

 1.Chemical Përbërja (vlera tipike)

 Al2O3 (%)  Na2O (%)
 99,22  0.08

 

 2. Index fizike:

densitet (g / cm3) Ball bluarje Ashpërsia Crystal Size
3.90 65.6% 0.15μm

 

 

 

 


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !